Raskite tinkamą kasetę:

Nežinote tikslaus ieškomos kasetės modelio?

Kokį spausdintuvą pasirinkti: rašalinį ar lazerinį?

Klausimą apie tai, kokį spausdintuvą – rašalinį ar lazerinį – pasirinkti jau galime vadinti retoriniu. Nors ginčai šia tema netyla jau keletą dešimtmečių, vienareikšmišką atsakymą į šį klausima rasti labai sudėtinga, todėl mes, Printplius.lt kolektyvas, pasistengsime padėti išsirinkti spausdintuvą, kuris geriausiai atitiks jūsų poreikius.

Rašalinis spausdintuvas

Visų pirma išsiaiškinkime, kas yra rašalinis spausdintuvas. Tai periferinis įrenginys, skirtas spausdinti ne tik dokumentus, bet ir nuotraukas, grafikus. Norimas paveikslas ant popieriaus formuojamas iš taškų, kurie specialios matricos pagalba padengiami skystais dažais. Dažais vadinamas specialus rašalas, kuris saugomas specialiose kasetėse. Šis rašalas yra nepavojingas žmogaus sveikatai (žinoma, jeigu jo negersite). Atspausdinus norimą paveikslą ar tekstą nerekomenduojama jo liesti keletą minučių, kadangi kitu atveju galutinis atvaizdas gali būti pažeistas.

Lazerinis spausdintuvas

Kadangi jau išnagrinėjome rašalinio spausdintuvo veikimą, laikas pereiti prie lazerinio. Lazerinis spausdintuvas nuo rašalinio skiriasi tuo, jog jame naudojami dažai yra ne skysto, o miltelinio pavidalo. Tam, kad ant popieriaus gautume norima paveikslą, lazerio pagalba spausdintuvo būgno paviršiuje sukuriamas elektrostatinis laukas, kuris pritraukia miltelinius dažus. Tuo metu, valas įtraukia popieriaus lapą ir dažų dalelės nusėda ant jo. Tam, kad dažai nenubirėtų, jie įkaitinami iki 200⁰C, todėl jie tarsi įsiskverbia į popieriaus lapą. Lazeriniai spausdintuvai dirba tyliai, lapus spausdina labai greitai, o toks spausdinimo būdas leidžia lapus naudoti iš karto po spausdinimo – skirtingai nei naudojantis rašaliniu spausdintuvu, jums nereikia bijoti dėl to, jog dažais susiteps. Tačiau šis spausdinimo būdas nėra pats draugiškiausias sveikatai – kaitinant tonerį išsiskiria azoto oksidas, acetonas ir kiti formaldehidai, bet mokslininkai ramina vartotojus, kadangi išskiriamas šių medžiagų kiekis neviršija bendrai nustatytų normų.

Kuris spausdinimas pigesnis?

Pabandykime paskaičiuoti, kurie lazeriniai ar rašaliniai spausdintuvai spausdina pigiau. Nors lazeriniai spausdintuvai tradiciškai kainuoja brangiau, tačiau spausdinimo savikaina tokiu spausdintuvu yra mažesnė. Taip yra todėl, jog spausdinant dideliais kiekiais rašalinių spausdintuvų dažų sąnaudos yra didelės, todėl kasetes pildyti teks dažnai. Tuo tarpu, nors lazerinių spausdintuvų priežiūra kainuoja daug pigiau, kadangi tonerio sąnaudos yra sąlyginai mažesnės. Kaip pavyzdį, palyginimui pateikiame lazerinių ir rašalinių spausdintuvų vienos kopijos spausdinimo kaina:

 

Lazeriniai spausdintuvai

Rašaliniai spausdintuvai

Modelis

Kopijos kaina

Modelis

Kopijos kaina

SAMSUNG MLT-D111S

4,8 ct

BROTHER LC 1000/970 BK

4,3 ct

HEWLETT-PACKARD CB436A

3,4 ct

Hewlett Packard 21

10 ct

EPSON C1700

3,2 ct

EPSON C13T0441 (T0441)

5,0 ct

Kaina pateikiama perkant originalias gamintojų kasetes.

 

Spausdintuvų privalumai ir trūkumai

Rašalinių spausdintuvų privalumai:

 • Mažesnė spausdintuvo kaina.
 • Galimybė spausdinti ant įvairaus tipo medžiagų (popieriaus, drobės ir tt.)
 • Mažesnė tonerio kaina.
 • Draugiškas sveikatai.

Rašalinių spausdintuvų trūkumai:

 • Didelė spausdinimo savikaina.
 • Lėtesnis spausdinimas.
 • Garsus veikimas.
 • Ilgai nenaudojant toneris uždžiūna.
 • Didelės dažų sąnaudos.

Lazerinių spausdintuvų privalumai:

 • Greitas spausdinimas.
 • Tylus veikimas.
 • Maža spausdinimo savikaina.

Lazerinių spausdintuvų trūkumai:

 • Galimas minimalus toksiškumas.
 • Spausdina tik ant popieriaus.

 

 

Apibendrinimas

Apibendrindami norime pasakyti, jog spausdintuvo pasirinkimas labai priklauso nuo jūsų pomėgių ir poreikių. Jeigu mėgstate spausdinti nuotraukas, ryškius, spalvotus paveikslus – jums būtinas rašalinis spausdintuvas, tačiau jeigu jūsų bendravimas su spausdintuvu apsiriboja vien dokumentų ar tekstinių failų spausdinimu , jums puikiai tiks lazerinis spausdintuvas.

GrįžtiPagalba
gyvai
Klientų
aptarnavimas

8 602 92427
-->